Palīdz attīstīt nervu sistēmu un uzlabo jūsu izturību

Palīdz attīstīt nervu sistēmu un uzlabo jūsu izturību

Keto Light oficiālā vietne – lietotāju atsauksmes, cena un kur nopirkt

Ar recepti d

Aminoskābes ir ļoti svarīgas jūsu veselībai. Kā proteīnu celtniecības bloki tie ir būtiski gandrīz visos jūsu ķermeņa procesos. Visām dzīvajām būtnēm ir nepieciešami proteīni, lai izraisītu ķīmiskos procesus. Un tā kā olbaltumvielām ir vajadzīgas aminoskābes, tās ir svarīgas jūsu garastāvoklim, miegam, hormonu līdzsvaram, brūču dzīšanai, muskuļu veselībai un daudz kam citam.

Galvenās līdzņemamās lietas:

 • Aminoskābes ir molekulas, kas veido olbaltumvielas, kas jūsu ķermenim ir nepieciešamas, lai izdzīvotu un attīstītos.
 • Cilvēka labsajūtai ir nepieciešamas 20 aminoskābes. Jūsu ķermenis saražo 11, bet jums ir jāēd olbaltumvielas, lai iegūtu pārējās deviņas.
 • Katra jūsu ķermeņa sistēma katru sekundi izmanto šos proteīnus miljardos ķīmisku reakciju.
 • Lielākajai daļai cilvēku nav aminoskābju deficīta, ja vien viņu uzturā ir daudz dažādu barības vielu.
 • Fiziskais un garīgais stress var palielināt jūsu vajadzību pēc aminoskābēm. Ja savā uzturā nevarat ēst pietiekami daudz, apsveriet iespēju lietot uztura bagātinātāju.

Kas ir aminoskābes?

Aminoskābes ir atsevišķas molekulas, kas, savienojot kopā, rada vitāli svarīgus proteīnus un peptīdus. Līdz šim zinātnieki ir atklājuši vairāk nekā 700 aminoskābes, bet tikai 20 ir svarīgas jūsu ķermenim.

No šīm 20 aminoskābēm jūsu ķermenis var izveidot 11 no tām, lasot un kopējot DNS instrukcijas. Pārējās deviņas jums ir jāsaņem ar ēdienu.

Tāpēc šīs deviņas aminoskābes tiek uzskatītas par “būtiskām”, jo organisms nevar tās ražot. Tā vietā jūs tos iegūstat no olbaltumvielām, ko ēdat, kas visvairāk ir koncentrēta gaļā, zivīs, olās un piena produktos.

Kad jūs ēdat olbaltumvielas, jūsu ķermenis to sadala atsevišķās aminoskābēs. Pēc tam tā izmanto aminoskābi, lai izveidotu miljoniem jaunu proteīnu, no kuriem katrs ir unikāli izstrādāts konkrētam lietojumam.

Katra jūsu ķermeņa sistēma izmanto šos proteīnus vairāk veidos, nekā zinātnieki saprot.

Spēcīgas aminoskābju priekšrocības

Proteīnu skaits, ko veido aminoskābes, ir iespaidīgs. Vienā šūnā var būt tūkstoš dažādu proteīnu, no kuriem katrs ir paredzēts unikālam uzdevumam.

Saistītas kopā pa vienu vai vairākām atšķirīgām ķēdēm, aminoskābes veido molekulas, piemēram, fermentus un antivielas. Dažas aminoskābes ir būtiskas hormonu, piemēram, testosterona un estrogēna, un neirotransmiteru, piemēram, dopamīna un serotonīna, radīšanai. Citi palīdz veidot jūsu šūnas un mīkstos audus.

Jūsu ķermenis izmanto aminoskābes, lai stiprinātu imūnsistēmu, veicinātu enerģiju, uzturētu veselīgu ādu, atbalstītu gremošanas sistēmu un uzturētu orgānu darbību. Veikto aminoskābju saraksts ir bezgalīgs.

2019. gada pētījumā, kas publicēts Biological Psychiatry, ziņots, ka aminoskābes var palīdzēt diagnosticēt un ārstēt cilvēkus ar autisma spektra traucējumiem. Savā 2021. gada grāmatā The Better Brain Dr. Bonnie Kaplan un Julia Rucklidge apspriež papildu pierādījumus tam, ka aminoskābes ar plašu spektra mikroelementiem var palīdzēt uzlabot dažādus garīgos traucējumus un pēctraumatiskā stresa sindromu. Aminoskābes palīdz arī pret depresiju, kā ziņots 2020. gada pētījumā, kas publicēts BMC Psychiatry.

Ir zināms, ka triptofāns — aminoskābe, ko iegūstat, ēdot Pateicības dienas tītaru — palīdz jums gulēt un justies pārliecinātai, veidojot serotonīnu un melatonīnu. Bez šiem diviem neirotransmiteriem jūs varat justies vairāk nemierīgi un gulēt mazāk.

Zinātnieki arī atklāja, ka sazarotās ķēdes aminoskābe (BCAA) palīdz jums atgūties no intensīvas fiziskās slodzes, kas izraisa iekaisumu, ķermenim atgūstoties. Tā kā aminoskābes ir nepieciešamas imūnsistēmas olbaltumvielu, piemēram, citokīnu un antivielu, ražošanai, tās atbalsta ķermeņa iekaisuma reakciju uz slodzes stresu.

Pētnieki pat domā, ka aminoskābes var samazināt Covid-19 infekciju smagumu, atbalstot imūnsistēmu un novēršot iekaisumu, kā arī daudzas citas darbības.

Īsi apskatīsim katru aminoskābi.

Visas aminoskābes ir svarīgas jūsu ķermeņa veselībai, taču mēs uzskatām, ka deviņas ir “būtiskas”, jo jūsu ķermenis nevar tās ražot. Savā uzturā jums ir jāēd pietiekami daudz.

9 Aminoskābes

 • Valīns. Kā sazarotās ķēdes aminoskābe (BCAA), valīns ir būtisks enerģijas un muskuļu attīstībai.
 • Leicīns. Leicīns ir vēl viens BCAA, kas ir būtisks olbaltumvielu veidošanā un muskuļu, kaulu un brūču labošanā. Tas arī palīdz regulēt cukura līmeni.
 • Izoleicīns. Trešais BCAA, izoleicīns, ir nepieciešams hemoglobīna ražošanai un imūnsistēmas atbalstam. Tāpat kā citi BCAA, tas uztur jūsu muskuļus un enerģijas līmeni.
 • Fenilalanīns. Jūsu ķermenis izmanto šo aminoskābi, lai izveidotu svarīgus neirotransmiterus, piemēram, dopamīnu un epinefrīnu. Tas palīdz atbalstīt veselīgu nervu sistēmu un uzlabo atmiņu un mācīšanos.
 • Triptofāns. Kā minēts iepriekš, triptofāns ir ļoti svarīgs serotonīna veidošanā, kas ir neiromediators, kas ir ļoti svarīgs jūsu miegam, garastāvoklim un apetītei. Tas var arī palīdzēt ārstēt migrēnas un galvassāpes.
 • Treonīns. Šī aminoskābe palīdz veidot kolagēnu un elastīnu, strukturālos proteīnus jūsu ādā un saistaudos. Tas arī palīdz novērst tauku aknu veidošanos un spēlē lomu antivielu veidošanā.
 • Metionīns. Kā antioksidants metionīns palīdz organismam detoksicēt. Tas ir svarīgi arī jūsu muskuļiem, tauku sadalīšanai un minerālvielu uzsūkšanai.
 • Lizīns. Lizīns ir nepieciešams fermentu, hormonu, kolagēna un elastīna ražošanai. Tas palīdz absorbēt kalciju un atbalsta nervu sistēmu.
 • Histidīns. Daži medicīnas pakalpojumu sniedzēji ir ārstējuši anēmiju un reimatoīdo artrītu ar histidīnu. Ir ļoti svarīgi aizsargāt jūsu šūnas un ražot neirotransmitera histamīnu, kas ir ļoti svarīgs jūsu imūnsistēmai, seksuālajai funkcijai, miega cikliem un gremošanai.

Lai būtu labi, jums ir jābūt šīm tā dēvētajām “nebūtiskajām” aminoskābēm, taču veselīgs ķermenis var tās ražot pats.

Apmēram 11 aminoskābes, ko ražo jūsu ķermenis, arī tiek uzskatītas par “nosacītām”. Šis termins nozīmē, ka jūsu ķermenis var neražot pietiekami daudz, kad esat garīgi vai fiziski noslogots. Situācijās, piemēram, slikta gremošana, emocionālas traumas, pastāvīgs garīgs stress, slimības, operācijas, traumas un intensīvi sporta treniņi, dietologi bieži iesaka diētu ar augstu olbaltumvielu saturu vai aminoskābju papildināšanu.

Nosacītās aminoskābes ir glicīns, prolīns, tirozīns, serīns, cisteīns, glutamīns un arginīns.

11 Aminoskābes

 • Glicīns. Glicīns palīdz uzturēt pareizu šūnu augšanu un ražot citas aminoskābes. Tas ir ļoti svarīgi brūču dzīšanai.
 • Alanīns. Svarīgs enerģijas avots muskuļiem, alanīns palīdz izvadīt toksīnus un ražot glikozi un antivielas.
 • Prolīns. Prolīnam ir izšķiroša nozīme skrimšļu, locītavu un jaunas ādas veidošanā un atbalstīšanā. Tas arī stiprina sirds muskuļus un artēriju sienas.
 • Tirozīns. Kā dopamīna, norepinefrīna un adrenalīna prekursors tirozīns vairo enerģiju, garīgo skaidrību un koncentrēšanos. Tas var arī palīdzēt ārstēt depresiju. Tas ir arī galvenais, lai ražotu vairogdziedzera hormonus un melanīnu – pigmentu acīs, matos un ādā.
 • Serīns. Serīns ir vēl viena aminoskābe, kas palīdz uzturēt cukura līmeni asinīs, imūnsistēmu, muskuļu augšanu un mielīna apvalkus.
 • Cisteīns. Svarīgi kolagēna ražošanai, cisteīns ir būtisks jūsu ādai. Tas arī palīdz aizsargāt pret radiāciju, piesārņojumu un ultravioleto gaismu.
 • Asparagīns. Palīdz attīstīt nervu sistēmu un uzlabo jūsu izturību. Tas arī pārvieto slāpekli jūsu šūnās.
 • Glutamīns. Glutamīns, kas ir svarīgs jūsu zarnu veselībai, nodrošina enerģiju jūsu tievajām zarnām. Tas arī veicina veselīgu smadzeņu darbību, cukura līmeni asinīs un muskuļu izturību un spēku.
 • Arginīns. Arginīns ir iesaistīts DNS sintēzē un nieru detoksikācijā. Tas palīdz dziedēt brūces, veido hormonus un atbalsta veselīgu imūnsistēmu.
 • Aspartāts. Šī aminoskābe ir svarīga DNS un RNS metabolismam. Tas arī palīdz ražot citas aminoskābes un aizsargā aknas.
 • Glutamāts. Glutamāts darbojas kā neirotransmiters un ir iesaistīts DNS sintēzē un smadzeņu darbībā.

Uztura ieteikumi

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem šis ir ikdienas neaizvietojamo aminoskābju daudzums, kas jums jāapēd uz katriem 2,2 mārciņām (1 kilogramu) sava svara:

Aminoskābe Deva uz katriem 2,2 lb (1 kg) jūsu svara
Histidīns 10 mg
Izoleicīns 20 mg
Leicīns 39 mg
Metionīns 10 mg
Fenilalanīns kombinācijā ar tirozīnu 25 mg
Treonīns 15 mg
Triptofāns 4 mg
Valīns 26 mg

Jūs varat aprēķināt savu vajadzību, pārrēķinot savu svaru kilogramos un reizinot to ar dienas ieteikumu. Bet, ja tas ir pārāk sarežģīti, lielākā daļa cilvēku, kas ēd uzturvielām bagātu, labi sabalansētu uzturu, ēd daudz dažādu olbaltumvielu, lai apmierinātu savas aminoskābju vajadzības.

Dzīvnieku tauki, piemēram, gaļa, olas, zivis un piena produkti, nodrošina visvairāk olbaltumvielu. Bet olbaltumvielas ir atrodamas arī augu izcelsmes pārtikas produktos, piemēram, riekstos, sēklās, veselos graudos, pākšaugos, kvinojā un sēnēs. Neatkarīgi no tā, vai esat veģetārietis vai gaļas ēdājs, jūs vēlaties būt pārliecināts, ka jūsu uzturs ir sabalansēts un pietiekami barojošs, lai nodrošinātu visas jums nepieciešamās aminoskābes.

Vai man vajadzētu lietot aminoskābju piedevu?

Ēdot dažāda veida olbaltumvielas, lielākajai daļai cilvēku nav aminoskābju deficīta. Tomēr ir iemesli, kāpēc jums var būt nepieciešams lietot aminoskābju piedevu.

Pastāvīgs garīgais un fiziskais stress prasa vairāk aminoskābju, lai iegūtu olbaltumvielas, kas nepieciešamas, lai labi dziedētu. Slikta gremošana dažiem cilvēkiem rada arī trūkumu. Turklāt, saskaņā ar Dr. Kaplan un Rucklidge no The Better Brain teiktā, ir neliela daļa cilvēku, kuru ķermenis uzturvielas neizmanto tik labi kā citi neatkarīgi no tā, vai viņi ir saspringti vai nē. Šiem cilvēkiem ir jāuzņem vairāk barības vielu nekā citiem.

Bez pietiekama aminoskābju daudzuma jūs varat justies aizkaitināms, nomākts, nemierīgs vai noguris. Jums var būt arī hormonāla nelīdzsvarotība, lēni dzīstošas ​​brūces, pigmenta zudums ādā, acīs vai matos, vāja imūnsistēma, neauglība vai kairinātas zarnas. Turklāt jūs varat slikti gulēt vai justies ieinteresētam seksā.

Ja domājat, ka jums varētu būt aminoskābju deficīts, brīvas formas aminoskābju piedevas lietošana varētu jums palīdzēt. Atšķirībā no olbaltumvielu piedevas brīvās formas aminoskābes piedāvā atsevišķas aminoskābes, kas nav saistītas ar olbaltumvielām, ļaujot organismam ātri absorbēt un izmantot atsevišķās molekulas.

Daudzi citi veselības stāvokļi var izraisīt tādus simptomus kā iepriekš minētie. Uzzinot vairāk par aminoskābēm un apmeklējot veselības aprūpes sniedzēju, var palīdzēt diagnosticēt simptomus, lai jūs varētu atjaunot savu veselību un sparu.

Contents

Scroll
0973764706